شنبه ١٩ آذر ١٤٠١
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7527
 بازدید امروز : 215
 کل بازدید : 2358882
 زمان بازدید : 0.2031
انگلیس دشمن بشر
انگلیسی ها دشمن بشر هستند

 منبع : پایگاه علمی تحقیقاتی مغناطیس

 نويسنده : رضا حداد زاده    ایمیل : Qom2000@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/03/29   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )
بسم الله الرّحمن الرّحیم

آيت الله كاشاني: انگليسي ها دشمن بشر هستند:

در دوران ملي شدن نفت آيت الله كاشاني نقطه وحدت جهان اسلام شناخته شده بود براي اين كه وضع اين روحاني برجسته را در آن روزهاي پرجنجال ملاحظه نماييم به مصاحبه مدير خبرگزاري «پ، ان، پ» و معرفي كه وي از آيت الله كاشاني دارد ميپردازيم. وي در ابتداي اين مصاحبه كه در مهر 1330 برگزار شده است مينويسد: مردي كه امروز مظهر وحدت و الهام دهنده مسلمين ايران و جهان است يك روحاني ساده و خوشدل و خوش منظر و شوخ طبع است كه دوست و دشمن به دورانديشي و سياستمداري و صداقت و صحت وي اعتراف دارند. نيروي بزرگ كه اين مرد قويالاراده و پرحرارت را به جلو ميراند ايمان و اعتقاد وي به عظمت اخلاقي و قدرت معنوي اسلام و كامل بودن اين آئين براي حكومت دنيايي و آخرتي است اين پيشواي بزرگ ايران در سنين كهولت با صداي لرزان خود پيام يگانگي و وحدت اسلام را در جهان پخش ميكند و روزي نميگذرد كه از يك گوشه دنيا مسافري يا سياستمداري يا روزنامه نگاري براي او نامه ننويسد يا به ديدارش نيايد.

نام آيت الله كاشاني در لندن و پاريس و نيويورك و كراچي و اندونزي و هندوستان و به خصوص در كشورهاي اسلامي در رديف نام گاندي و نهرو قرار گرفته و طبقات آزاديخواه و متفكر اين جامعهها وي را مظهر نجات ملتهاي ستمديده از فشار استعمار مادي مغرب زمين ميدانند. آيت الله كاشاني لباس ساده روحانيت را كه عبارت از عمامه كوچك سياه رنگ و يك لباده بلند و عباي مشكي است بر تن دارد و در صورت سالخورده و رنجديدهاش يك جفت چشمان نافذ چون گوهري درخشان ميدرخشد. آيت الله كاشاني را ميتوان پيشقدم تجدد اسلام به شمار آورد زيرا وي قريب نيم قرن است براي رهايي مسلمين از چنگال فشار و احياء و عظمت اسلام ميكوشد و در اين مبارزات بوده است كه منافع دولتهاي بزرگ استعماري وي و خانوادهاش را تحت فشار و تبعيد و حبس قرار داده و سه بار وي را مدتهاي مديدي در زندان و بازداشت رنج ميدادهاند. آيت الله كاشاني از جمله روحاني ايراني است كه عقيده دارد و اين عقيده خود را بي پروا اظهار ميدارد كه در اسلام مذهب از سياست جدا نيست و وظيفه ديني و دنيايي مسلمان آن است كه در سياست كشور دخالت كند و با آشنايي كامل از حقوق خود و برادران ديني و كشور و ميهن خويش بتواند دفاع كند.

آيت الله كاشاني طرفدار ازدواج اجباري و تشكيل خانواده است و ميگويد در صورت عملي شدن اين نقشه كشور ايران كه اكنون شانزده ميليون جمعيت دارد در عرض ده سال پنجاه ميليون سكنه پيدا خواهد كرد ولي آيت الله كاشاني ضمناً چنين معتقد است كه براي عملي شدن اين نقشه و براي آن كه جمعيت ايران مرفه و سعادتمند باشند بايد منابع ثروت اين كشور به دست خود ايرانيان بازگردد و سالي صد و پنجاه ميليون ليره عايدات نفت به جيب خود مردم ريخته شود. با تشكيل خانواده و تبليغات واقعي اسلامي اخلاق جامعه تهذيب و از اين فساد و انحطاط اخلاقي جلوگيري شود و با ايجاد كارخانهها و ترويج و تكميل صنايع و كشف معادن زندگي مادي مردم تأمين و احتياجات آنها رفع گردد. آيت الله كاشاني عقيده دارد كه در حال حاضر و اوضاع آشفته امروزي هيچ سازمان دولتي يا ملي نخواهد توانست مشكلات را رفع كند زيرا دولتهايي كه از ضعف و آشفتگي ايران استفاده ميكردند عدهاي را كه عادت به چپاول و غارتگري از هر طريق پيدا كردهاند بر مردم مسلط ساختهاند و در نتيجه نبودن امنيت قضايي و عدالت اجتماعي اين اشخاص استفادهجو و نادرست روز به روز افزايش يافته و اگر جلوي آنها گرفته نشود پايان كار خيلي خطرناك ميشود.

 امروز عده اي از ايرانيان به اشرف جلاي وطن كرده، عده اي هم ثروتهاي هنگفت خود را در بانكهاي خارجه نهاده اند و اگر امنيت قضايي باشد همه افراد فعال ايراني با ثروتهايشان به وطن خواهند برگشت. آيت الله كاشاني چنين عقيده دارند كه خداوند تبارك و تعالي ثروت طبيعي سرشاري به ايران مرحمت فرموده و وظيفه ماست كه اين منابع را به كار انداخته و حتي كارگران مملكت ما چون كفايت نميكند از كشورهاي همسايه بايد استخدام كنيم نه اين كه خود مردم ما از بيكاري فقير و مضطر باشند. ايادي استعمار در اين كشور چنان شيره و رمق مردم را كشيده اند كه نفوس كثيره مشرف بر هلاكت و دچار امراض تراخم و مالاريا و گرسنگي هستند.

 برای دانلود فایل الکترونیکی مقاله (پی دی اف) به صفحه آخر مراجعه فرمایید.

<< آخرین صفحه   1 2 3   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013