چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 10086
 بازدید امروز : 366
 کل بازدید : 1359857
 زمان بازدید : 0/1563
خلقت تا قیامت
خلقت تا قیامت

 منبع : پایگاه علمی و تحقیقاتی مغناطیس

 نويسنده : میرزا مصطفی دهقانی    ایمیل : amirzamostafa@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/02   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

و چه قدر میزان این دستورها و قواعد دقیق و حکمتانه بوده و هست و به تعبیر دیگر چه قدر الطاف ، ما را فرا گرفته که در حقیقت نعمت‌های خاص خالق هستی‌اند .
کنون کمی تا حدی برایتان واضح شد که چه قدر کارهای خدایی درخور فکر بشر نیست بلکه بی نهایت بالاترهاست که ذهن و عقل هیچ جنبنده‌ای تاب شنیدنش ندارد چه برسد فهمیدنش ... .
آدمی ظرفیت بعض سخنان عادی را ندارد چه برسد این که بخواهد غوطه ‌ور در دریای معرفت بیکران ذات قدوس الهی که اگر به ابتدای آن هم برسی برای همیشه تو را کفایت می‌کند .
مثلاً در باب این که اگر بگویند دعا و آرزوی حقیقی شما برآورده است یا این که مثلاً یک آرزویتان زود مستجاب است چه فکری می‌کنید ؟
کدام یک را انتخاب می‌کنید ؟
البته ما می دانیم که غایت و نهایت هر آرزو مندی خود ذات خداوند است اما اگر نسبت به حال بسنجیم معرفت ، بسیار دقیق‌تر و عمیق‌تر می‌باشد .
آری باید دنبال چیزهای دگر بود و دید را بی نهایت کرد هم چون انبیاء بلکه اعظم انبیاء و خاندان مکرم شان ... .
خداوند اکرم ، شریعت را نزول فرمود تا بسیاری از نظم‌ها را در قالب الطاف خاص بریزد و با رحمت و محبت و حکمت و نعمت مخلوط نماید و میوه‌ هایش را بسیار قشنگ به ما نشان دهد چنان چه بر اهلش پوشیده نیست .
در شریعت تکلیف نیست بلکه تشریف است .
به تقریر دیگر ؛
تکلیف و سختی نیست بلکه تشریفات برایت گذاشته‌اند تا به لقاء خالق خوبت برسی !.
تو فکرش را بکن اگر بخواهی به دیدار یک فرد دارای مقام متوسط برسی یک سری مراحل دارد .
اما خدا و اولیائش ، لقائشان را واجب کرده‌اند تا تو به تمام فیوضاتشان برسی و هیچ إبایی نکرده‌اند و این نهایت لطف و کرم و محبت حضرت حق است !
بنابراین تشریف محض است و چه تشریف بلند مرتبه‌ای !! قدرش را حسابی بدان و از تمام این کلمات آخرش را بخوان و برای ذهنت یادداشت کن .
تمام سلول‌های آدمی شهادت به یگانگی خداوند و تزاحم افعالش دارد که در تازه‌های کشف مکتشفین اصلش تا حدودی روشن است .
کسوف و خسوف و غیره هر کدام از بزرگ‌ترین و زیباترین آیات الهی است که بشر به کنه آن نرسیده است و در تمام این راه‌های آسمانی برای صاحبان دقت و عقل ، درایت و حکمت است .
چه این که برخی گفته‌اند اعماق دریاها عجائبی دارد که از طرق آسمان‌ها بیشتر است ، مثلاً خلأ در کجاست یا در چه عمقی از دریا نور خیلی کم است یا نیست و ...
این مطالب خود گواه بر عظمت آفریدگار هستی است که هیچ وقت نتوانیم درکش کنیم . البته این دقائق در بهترین کتاب نورانی آسمانی مندرج است ؛ همین امواج متعدد دریاها و اقیانوس‌ها و یا گرداب‌های مرگ آفرین و غیره ...
از تک تک این آیات به خوبی می‌توان به حقیّتِ خداوند دست یافت چه برسد به تمام آیات اعمّ از آیات انفسی ( درون خلقت آدمی ) و آفاقی ( بیرونی ) که بسیار پیچیده و دگرگون است یا گدازه‌های آتشین آتش فشان‌ها که حقیقتش بسیار ضعیف است .
بسیاری مطالب را ما فقط اشارتی کردیم یا می‌کنیم تا بحث اصلی نماند لکن در خلال هر آیتی آیات بی نهایتی است که هر کدام نیاز به بیان انوار قدسی بهترین اولیاء الهی است که بعداً شاید اشاره‌هایی از این بزرگواران نمودیم که کلّ عقل و عقل کلّ بوده‌اند و لا غیر .
تعدد مخلوقات ، دالّ بر اطوار خلقت است یعنی اصناف گوناگون که تاکنون هیچ درصدی از آن‌ها به تفصیل ، کشف نگشته است و در روز رستاخیز چه چیزها که برای همه باز و روشن نشود !
و آن روزی است که به تحقیق خواهد آمد و چه زمان سختی برای همه خواهد بود .
در اثر این تفکرات ، انسان یه بی قراری ‌هایی دارد که درمانش فقط چنگ زدن به دامان آخرین از اولیاء است و انتظار کشیدن ایشان که این بحث تقریباً در آخرین مباحث فنّی ما به حول و قوّی الهی به بهترین وجه طرح خواهد شد .
و آن شیرین‌ترین مباحث اصولی است و تنها درمان این نا آرامی‌های تمام نشدنی روحی هر آدم و شبه آدمی ‍!!
بگذریم شقشقه در این دهر زیاد است ... چون گله ی شتری که ساربان اصلی خود خواهد نه هیچ چیز دیگری را که ان شاء الله وصال هم که به سر آمد فراق هم به سر آید . آمین یا ربّ العالمین .

<< آخرین صفحه   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013