چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 10085
 بازدید امروز : 361
 کل بازدید : 1359852
 زمان بازدید : 0/1866
خلقت تا قیامت
خلقت تا قیامت

 منبع : پایگاه علمی و تحقیقاتی مغناطیس

 نويسنده : میرزا مصطفی دهقانی    ایمیل : amirzamostafa@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/02   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

بنابراین وظیفه یشان بسیار سنگین بوده است اما به خوبی از عهده اش بر آمده اند و چه زحمت ها ومحنت ها برده و استقامت شدیدی داشته اند و نیز یارانشان گرچه آخرین ایشان فرموده اند که پیامبری هم چون من اذیت نگشت و این هم روحی و جسمی بوده و بدان که { صحبت نا جنس عذابی است الیم }
نبوت هم خاصه است هم عامه که ان شاء الله بعدا سخن خواهیم راند .
انبیاء دارای مراتب و طبقاتی هستند :
برخی اولوالعزم برخی رسول برخی نبی برخی برای قوم خویش فقط برخی برای دین خود و برخی برای جهانیان ؛ حتی برخی فقط برای خانواده ی خویش بوده اند بلکه چند پیامبر در یک عصر بوده و امکان داشته است و مباحث دیگر که الآن جای طرح کلی بحوث است نه توضیح شان .
... به طور کلی پیغمبران دارای یک سری خصائص بوده اند که هریک در اصل به مرتبه هایی تعلق می گرفتند و برای هریک امتحاناتی بوده که آن ها را از دیگران به خوبی متمایز میکرده است و آنها در ورطه ی آزمایش ، نیکو سرافراز بیرون آمدند .
و در تمام این وقایع هم مصلحت های عجیبی است و هم عبرت های شگفت انگیز !
اصلی ترین امتحان اولیه ، آزمایش ولایت خاندان آخرین پیامبر خدا بوده است و قدمتش به عهد آن دوران ها بر می گردد .
خداوند ، فرستاده های خود را میثاق گران بهایی گرفت که بقیه ی مهم ها در تحت شعاع دایره ی وجودی آن امتحان شده جای داشتند .
انبیاء به محبت اول مظلوم عالم ؛ امر شدند آن ها تحمل سختی ها کردند لکن در عالم برترین هایی بودند که چه سخت شکیبایی هایی نمودند و متحمل شدند .
حضرت آدم از آن درخت منهیه تناول کرد اما آن مولا در عین حلال بودن چیزهایی را عمدا از خود گرفت و ایثار نمود در حالی که کلیدهای گنج های آسمان و زمین در خدمت ایشان بود .
پس غیر از ظاهر چیز هایی وجود دارد که ما غافل از آن ها و امثال آنها هستیم . این است که تفکر یک ساعتی برتر از عبادت 70 ساله میشود تازه بر حسب فهم ها !
در بررسی دوم ، دست به علوم و فنونی می زنیم و می رسیم که نه گوشی شنیده و نه چشمی دیده و آن مباحث ، بطون خود انبیاء و اوصیاء و کلمات گهر بارشان هست و اکنون برای باز نگرشی برخی حرف ها بسیار بسیار زود است .
در جهان ماده قوانینی حکم فرماست چنان چه در ماورای آن برنامه هایی است که فقط به دست خالق توانای هستی می باشد که صاحبان عقل به سوی پی بردن به آن حقائق سیرها می کنند و لذت ها می برند .
البته اسباب آن برای هر عاقلی بسی ساده است و دست یافتنی .
ریشه ی آن نتائج بسیار فوائد شگفت انگیزی در روح و جسم شخص دارد حال حساب کنید انبیاء که دارای هم چین شهودی بوده اند و حضورا درک عمیق از تمام این آیات الهی داشته اند در چه وادی هایی که سیر نداشته اند !
پس این قدر مقام برای انسان متصور است پس چرا مغبون شدن حتی کم ترین اندازه ای ؟!
گویا قدرت این تعمّق پردازی ، آدمی را به جاهایی سوق می دهدکه به راحتی از خودش و تمام اهدافش باز می دارد چه برسد همه ی مشکلات اسیر کننده دنیای مجازی .
در این جا تا حدودی شاید بفهمید خلقت انسان برای چه چیزها که نبوده و یا این که خداوند چه خلقتی که ننموده و یا چه قدر امکانات و نعمت ها برای انسان که به کار نگرفته و ...!!
بدان تمام موجودات برای خود ذکر و ورد دارند و خدای را تسبیح می دارند و حمد و ستایش می نمایند لیک کیست که زبان آنها را بداند و هر آنچه می گویند و می کنند ؛ بشنود و بفهمد و تفقّه بنماید ؟!
مثلا حیوانات اگر ذکر خود را ناقص یا تعطیل کنند ؛ یا می میرند یا حیوانی آنها را از پای در می آورد و یا مشکلاتی پیدا می کنند اما انسان چه قدر نظم و قانون طبیعت را به هم زده و می زند !؟
و به قول برخی از بزرگان دنیا ، آدمی در برابر اینها مسئول است چون موجودات با تمام قدرتشان نظم قانونی خودشان را دارند اما این انسان است که گاهی مخل این قانون علیت میشود .
هر ذکری ، مخصوص موجودی است و او باید تا می تواند حقش را به خوبی ادا نماید آیا اندیشیده ای در برخی روایات که می گوید فلان حیوان چند خصلت دارد یعنی چه ؟
یکی از معانیش اینست که عبرت بگیر وغرور نداشته باش اگر این چند خصلت داشته باشی تازه خروس یا سگ یا فلان حیوانی !

<< آخرین صفحه   3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013