چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 10079
 بازدید امروز : 295
 کل بازدید : 1359786
 زمان بازدید : 0/2656
خلقت تا قیامت
خلقت تا قیامت

 منبع : پایگاه علمی و تحقیقاتی مغناطیس

 نويسنده : میرزا مصطفی دهقانی    ایمیل : amirzamostafa@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/02   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

لباس کرامت را فقط خدا به تن آدمی پوشاند به معنای اینکه تو ای انسان ارزش خیلی چیزها را می توانی داشته باشی بر خلاف سایر خلائق پس انسان بایستی بسیار تلاش کند و از هیچ چیزی فروگذاری نکند .
در حقیقت برخی مواضع باید مفروض را پاک کرد لکن بیشتر مواقع بایستی در خود تحولاتی ایجاد کرد.
یکی از قوانین ماورای ماده که چند سطر پیش گفتیم اینست که قصد ما فقط خداوند بزرگ مرتبه باشد وبس و هر کاری را فقط برای رضایت او و دوستان خاصش ( که همیشه فقط در خط اویند و معصوم اند ) انجام بدهیم .
به عبارت دیگر : قصد نزدیک بودن به خداوند و اخلاص داشتن { همه چیز را برای او عملی کردن } .
خب دنیا پیچیده شده به امتحانات و مشکلات است و هر زمان و برای هر کسی ؛ هریک از این دو فرق می کند و به مقتضای شرائط عوض می شود .
اگر هر فردی بخواهد فکر های عادی بکند که نامش زندگی نیست بنابراین مثلا بایستی نگاه به طبقه پایین تر کند و راه را برای خود و هر گونه فعالیت هموار کند یا اینکه به همه محبت داشته باشد و برخی بیشتر تا برخی مراحل به خوبی و برای همیشه پشت سر گذاشته شوند یا زیر پا !
این خودش قاعده بزرگ انسان سازی است ( نیمی محبت - نیمی گذشت ) و الّا به نسبت به هرکدا م از این دو ، سنگ روی سنگ بند نمی شود .
وقتی بشری در مقابل مثل خودش قواعد تکامل را اجرا یا پیاده کرد حتما بایستی برای مالک و خالق و همه چیزش به خوبی شرط بندگی را بجا آورد و هیچ کوتاهی نکند و کم نگذارد حتی روبروی خداوند کل هستی کرنش کند و وظائف بندگی را با خشوع وخضوع کاملی به پایان برساند .
ودر این راه چه لذاتی که نبرد و اگر در طریق عبودیت بنشینی حتما چیزهایی را می بینی که مبهوت می شوی و بیشتر تشنه معارف دست اول می گردی .
و اگر با راه رفته های حقیقی دم ساز شوی و بمانی تو را به قافله ای می رسانند که فقط ورد زبانشان حضرت دوست است و ناگهان تو را به نزدیکی های قله ی اول وصل می دهند ...
.... چون تمام این مباحث فطری است و نویسنده فقط از ضمیر جوشان پر برکت خویش روی لوح می آورد پس در تمام مباحث وارد جزئیات نشدیم و الا هر بحثی نیاز به مقدماتی فنی دارد که فهم مطالب را منحصر به خواص می کند پس می توانی به گنجینه ها سر بزنی ..
غیر از احکام الهی و اصول شریعت و .. برخی کلیدها را خود انسان با تعدد زندگی ها پیدا کرد و بر قانون اضافه کرد و به اصطلاح تجاربی به دست آورد .
لیک اگر سخنان انبیاء را با اوصیاء شان گوش می کرد خیلی خوبتر و زودتر به اهداف عالی رسیده بود چه برسد به اینکه سخنان بهترین پیامبر و خاندان مطهرشان را جلوی چشم خود نصب می کرد و به رستگاری ابدی نائل می شد .
آری هرچه که قبل از خلقت بوده و تاکنون و تا همیشه هست ؛ ولایت این خاندان و ولایت مداری ایشان است که کفه ی ترازوی عمل و عمر و غیره را بی نهایت سنگین می کند و بها می دهد .
و خیلی ها در این تنها امتحان حقیقی مردود اند و شعوری ندارند تا راه اصلی را استشمام کرده وارد جاده ی معرفت و ولایت شوند با این که حجت بر همه ی بشر چه اولیه و چه غیرش تمام بوده است .
و چه قدر راه آسان آسان است و برخی سخت پنداشته بسیار دورتر رفته تا از آن طرف افتاده و به کلی ناپدید شده اند .
پس این است سرّ این که بهترین کتاب آسمانی که جامع و شامل کتب قبلی ست می گوید : اکثر مردم عقل و شعور ندارند و به کار نمی گیرند .
یکی از قوانین دیگر اینست که تمام کارها به دست خداست یعنی باید تمام کارها را به او سپرد تا به بهترین وجه حل و درست شود و الا ما هم عاجزیم و هم جاهل و ...
در اینجا می گویم :
در خانه اگر کس است یک حرف بس است

<< آخرین صفحه   4 5 6 7 8 9 10 11 12   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013