سه شنبه ١٨ بهمن ١٤٠١
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6777
 بازدید امروز : 355
 کل بازدید : 2403862
 زمان بازدید : 0.2500
یازده دقیقه
کتاب یازده دقیقه

 منبع : پایگاه علمی تحقیقاتی مغناطیس

 نويسنده : رضا حدادزاده    ایمیل : Qom2000@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/03/29   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

بسم الله الرّحمن الرّحیم

بعد از بررسی اجمالی زندگی کوئیلو نگاهی به آثار او می اندازیم

کتاب  یازده دقیقه:

شخصیت کتاب ماریا می باشد نخستین بار در یازده سالگی عاشق می شود. هنگامی که پیاده مسیر خانه تا مدرسه را طی می کند؛ احساس می کند که در این مسیر تنها نیست و چشمش پسری را می بیند که در آن سوی خیابان این مسیر را با او طی می کند.

ماریا احساس جدیدی را تجربه می کند. احساسی که قلبش را فشرده می کند. و برای ماریا آن ده دقیقه از روز و پیاده روی در مسیری سنگلاخ و خاکی به بهترین لحظات زندگی اش تبدیل می شود.

پسر گام های سریعی دارد و ماریا مجبور می شود که سریع تر گام بردارد و این امر موجب می شود که احساس خستگی کند اما این احساس طعم شیرینی برای او دارد.

ماریا بدون اینکه حتی کلامی با پسرک بگوید، عاشق او می شود. تمام روزش به اندیشیدن به آن ده دقیقه می گذرد و از لذت سرشار می شود. و در این اندیشه است که اگر بتواند با پسر هم کلام شود، بسیار خوشبخت خواهد بود.

اما از آنجا که سرنوشت همیشه در غافلگیری انسان می کوشد، روزی در لحظه ای دور از انتظار،پسرک به سمت ماریا می آید و از او تقاضای یک مداد می کند. ماریا به شدت غافلگیر می شود و می ترسد که پسر به عشق شدید او پی ببرد و جواب منفی می دهد و به سرعت از او دور می شود. و چند لحظه ی بعد برای فرصت از دست رفته به شدت افسوس می خورد و با خود عهد می کند که در فرصت بعدی خودش پیش قدم شود. اما دیگر فرصتی در کار نبود و او برای همیشه پسرک را از دست داده بود.

و نخستین تجربه عشق ماریا با شکست رو به رو می شود. ماریا به عشق بدبین می شود. تلاشهای دیگر او در سالهای بعد هر بار به دلیلی  نتیجه ای مثبت نمی دهد. و ماریا امیدش را  به عشق از دست می دهد.

در سالهای بعد مردی در دام عشق ماریا گرفتار می شود. مدیر مغازه ای که ماریا در آن مشغول به کار است. و به ماریا پیشنهاد ازدواج می دهد. اما ماریا پیشنهاد او را نمی پذیرد. زیرا نسبت به مردان و عشق بدبین است.

در سفرش به شهر، به طور اتفاقی با مردی اهل سوئیس آشنا می شود. مردی که صاحب میخانه ای در  ژنو است و به ماریا پیشنهاد کار در ازای مبلغی زیاد را می دهد. ماریا وسوسه ی پول و سفر به اروپا پیشنهاد مرد را می پذیرد. به خانواده اش اطمینان می دهد که به سوی خوشبختی گام بر می دارد و راهی ژنو می شود.

ماریا گام به دنیای جدیدی می گذارد که در نگاه اول با زادگاهش تفاوت بسیار دارد. اما در دنیای جدید وعده های مرد عملی نمی شود. و ماریا در ازای ساعت ها رقصیدن حتی یک دهم مبلغ توافق شده را هم نمی گیرد.

برای دانلود فایل الکترونیکی مقاله (پی دی اف) به صفحه آخر مراجعه فرمایید.

<< آخرین صفحه   1 2   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013