چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4126
 بازدید امروز : 264
 کل بازدید : 1359755
 زمان بازدید : 0/1719
یازده دقیقه
کتاب یازده دقیقه

 منبع : پایگاه علمی تحقیقاتی مغناطیس

 نويسنده : رضا حدادزاده    ایمیل : Qom2000@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/03/29   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

از میخانه ی مرد خارج می شود. وسرنوشت راه او را به سوی خیابان "ریو دو برن" می کشاند. خیابانی که از دختران میخانه نام آن را شنیده بود. شنیده بود که در این شهر افرادی هستند که حاضرند برای نیم ساعت به او هزار فرانک پرداخت کنند. و او می توانست بعد مدت یک سال با افتخار به کشورش بازگردد و برای خود و خانواده اش هر چه می خواست فراهم کند. اما ندای درونش به او می گفت که همه چیز به این سادگی نیست. اما ماریا تصمیم خود را گرفته بود. پس گام به محلی می گذارد که خوش نام نبود. محلی که زنان و دختران برای مبلغی پول تن به هر ننگی می دادند. ماریا تصمیم می گیرد که تنها برای یک سال به این کار تن دهد و پس از آن به کشورش بازگردد. و با خود عهد می کند که هرگز عاشق نشود.

با مرد های زیادی آشنا می شود. روزها سپری می شود. ماریا مبلغ زیادی جمع می کند و احساس آزادی می کند. زیرا احساس می کند که هر زمان که بخواهد می تواند این عمل را کنار بگذارد.

تا اینکه مردی نقاش به نام رالف سر راه او قرار می دهد. مرد ادعا می کند که نور مقدسی را در چشمان ماریا می بیند. ماریا به مرد  می گوید که اشتباه می کند و شغلش را به مرد گوشزد می کند اما مرد بر آنچه می بیند پا فشاری می کند.

و فصل جدیدی در زندگی ماریا گشوده می شود. ماریا مقاومت می کند اما... عشق دیگر بار به سراغ او آمده است.

در رابطه اش با مرد نقاش فراتر از تماس جسمی می رود تا جایی که مرزها می شکند و ارواحشان با یکدیگر پیوند می خورد. و به جای اجسام ارواح به یکدیگر می آمیزند و بعد جدیدی را در رابطه با جنس مخالفش کشف می کند.

ماریا به علت شرایطی که دارد همچنان از عشق می گریزد اما در درونش کششی عمیق به عشق آن مرد نقاش احساس می کند و...

اصول و محورها

1- احساس گناه

نویسنده میکوشد نشان دهد سنتها وفرهنگ های جمعی از همان کودکی اختیارات طبیعی و غریزی فرد را نه تنها محدودد مینکد بلکه به تضاد و تزاحم ضروری میکشانند همین امر تاثیر سرکوب کننده ای در افراد به خصوص افراد ژرف اندیش وحساس نظیر ماریا میگذارد و باعث ایجاد ترس ،عقده های جنسی ،فرار و خیال پردازی میگردد.

«وقتی ماریا دید پسرک به طرفش می آید ،نخست از ترس بر جای خشک شد از این می ترسید که متوجه عشق شدید او به خود شودصفحه 4 کتاب »

بنابر این احساس گناه که از نظر کوئیلو امر پسندیده ای نیست زائیده تعارض فرهنگ جمعی وسنت از یک سو و اختیارات فردی از سوی دیگر است اختیارات فردی باید ارضاء شود ولی سنت های اجتماعی مانع میشود، از همین جا است که تضادهای درونی و به دنبان آن احساس گناه پدید می آید.

بررسی این کتاب ادامه دارد ...

جهت دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.

<< آخرین صفحه   1 2   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013