چهارشنبه ١٠ خرداد ١٤٠٢
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6377
 بازدید امروز : 334
 کل بازدید : 2471097
 زمان بازدید : 0.2812
بهائيت و اسرائيل
بهائيت و اسرائیل

 منبع : پايگاه علمي تحقيقاتي مغناطيس

 نويسنده : سیدحسین حسینی     ایمیل : meghnatis.ir@gmail.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/02   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

بسم الله الرّحمن الرّحیم

نامه رهبر بهائی - شوقي افندي - به رئيس كميسيون مخصوص سازمان ملل متحد:

آقاي اميل سندر استورم رئيس كميسيون مخصوص سازمان ملل متحد در قضيه فلسطين.

جناب رئيس - مرقومه شريفه شما مورخه 9 جولاي واصل و خوشوقتم از اينكه فرصتي دست داده تا مختصري در خصوص ارتباط ديانت بهائي با فلسطين و نظريه ما نسبت به تغييراتي كه ممكن است در اوضاع آينده اين اراضي مقدسه و متناز ع فيه روي دهد به اطلاع شما و همكاران محترمتان برسانم.

براي استحضار شما به ضميمه اين نامه شرح مختصري درباره تاريخ و مقاصد و اهميت ديانت بهائي و هم چنين جزوه و جيره اي مشتمل بر عقايد و نظريات آن نسبت به وضع فعلي دنيا و تحولاتي كه ما اميدوار و عقيده مند يم در آن روي خواهد داد ارسال مي دارم .موقعيت بهائيان در اين كشور تا حدي منحصر به فرد است : زيرا در حالي كه اورشليم مركز روحاني عالم مسيحيت است اين مركز اداري كليساي روم با هيچ يك از مذاهب ديگر ديانت عيسوي نمي باشد و نيز هر چند اورشليم در نظر نقطه اي است كه يكي از مقدس ترين مقامات اسلامي درآن قرار دارد معذالك اعناب متبركه ديانت محمدي و مركزي كه براي اداي فريضه حج بدانجا مي روند در سرزمين عربستان است نه در فلسطين . تنها يهوديان هستند كه علاقه آنها نسبت به فلسطين تا اندازه اي قابل قياس با علاقه بهائيان به اين كشو ر است زيرا كه در اورشليم بقاياي معبد مقدسشان قرار داشته ودر تاريخ قديم آن شهر مركز موسسات مذهبي و سياسي آنان بوده است . با وصف اين موقف آنها نيز از يك جهت با بهائيان متفاوت است زيرا خاك فلسطين محل استقرارعرض سه طلعت اعظم ديانت بهائي بوده و نه تنها محل توجه و زيارت بهائيان دين است بلكه در عين حال مقر دائمي نظم اداري بهائي است كه افتخار رياست آن را به عهده دارم...

مقصد و مرام ما ا ستقرار صلح عمومي درعالم و ميل و مراد ما مشاهده بسط عدالت در جميع شئون جامعه انساني واز جمله درامور سياسي است چنانكه عده زيادي از پيروان آئين ما از اعقاب يهوديان و مسلمين بوده و ديانت بهائي نسبت به هيچ يك از اين دو گروه تعصبي نداشته وما بهائيان بسيار مشتاق و مايليم به نفع مشترك خود آنها وبه صرف و صلاح كشور ميان آنها صلح و آشتي برقرار سازيم.

اما در تصميماتي كه نسبت به آينده فل سطين اتخاذ مي شود مطلبي كه براي ما اهميت دارد اين است كه هركس حكومت حيفا و عكا را به دست مي گيرد به اين نكته واقف باشد كه دراين منطقه مركز اداري و روحاني يك آئين جهان آرا قراردارد و بايد استقلال آن آئين و اختياراداره امور بين المللي آن به وسيله اين مركز و همچنين حق بهائيان عموم كشورها درمسافرت به منطقه مزبوره براي زيارت) با همان امتيازاتي كه دراين خصوص يهوديان و مسلمين و عيسويان براي زيارت بيت المقدس دارند ( رسما شناخته و براي هميشه محفوظ و رعايت گردد.

 

برای دانلود فایل الکترونیکی مقاله(پی دی اف) به صفحه آخرمراجعه فرمایید.

<< آخرین صفحه   1 2   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013