شنبه ١٩ آذر ١٤٠١
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5089
 بازدید امروز : 150
 کل بازدید : 2358817
 زمان بازدید : 0.2188
امام زمان حقیقی
امام زمان حقیقی

 منبع : پایگاه علمی تحقیقاتی مغناطیس

 نويسنده : مهدی یاوری    ایمیل : reyhanah83@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/02   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

بسم الله الرّحمن الرّحیم

امام زمان حقیقتی است که در زمان ظهور وغیبت می توان به او توسل جست

آیه الله علوی گرگانی: اگر می گوییم: بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيرٌْ لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ ‏(هود /86)فکر کنید که رمزنامیدن امام زمان به عنوان بقیه  الله چیست ؟

یعنی اوست که از جانب خدا باقی  می ماند ...و این اختصاص به زمان ظهور ندارد ،بلکه امام زمان حقیقت وگنجینه ای است که چه در زمان ظهور وچه در زمان غیبت می توان به او توسل جست ،لذا از وجود پیغمبر خدا روایت است که هرگاه گرفتار شما شدید شد به فرزندم مهدی(عجل الله فرجه الشریف) توسل بجویید.

در کتاب (اکمال الدین) آمده :وقتی حضرت ولی عصر از پس پرده غیبت خارج می شود تکیه به خانه کعبه می دهد و سیصدوسیزده نفر دورش جمع می شوندآنگاه اولین سخنی که بر زبان خود جاری  می کند این آیه است: بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيرٌْ لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ ‏(هود /86) آنچه خدا برای شما باقی گذاشته بهتر است اگر از مومنین باشید، سپس حضرت بیانات زیر را بیان می کند :انا بقیه الله فی ارضه و خلیفته وحجته علیکم.من یادگار خدایم روی زمین او وخلیفه و حجت خدایم بر شما.پس هیچ سلام کننده ای سلام بر او نمی دهد مگر آنکه می گوید :السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه (اکمال الدین /صفحه331) سلام بر تو ای یادگار خدا در زمین.

جهت دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.

تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013