چهارشنبه ١٠ خرداد ١٤٠٢
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7161
 بازدید امروز : 264
 کل بازدید : 2471027
 زمان بازدید : 0.2188
پائولو آخر خط
پائولو آخر خط

 منبع : پایگاه علمی تحقیقاتی مغناطیس

 نويسنده : مسلم کامیاب    ایمیل : moslemkam@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/03/28   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

بسم الله الرّحمن الرّحیم

کلام آخر در مورد کوئیلو

1- پائولو از پدر و مادری مسیحی در برزیل متولد گردیده است. وی به دلایلی از مسیحیت روی‌گردان و فرقه‌ها و آئین‌های دیگری را تجربه می‌کند. شاید بتوان پناه بردن پائولو به مواد مخدر را گامی در ردیف جستجوی وی در خصوص تجربه‌های گوناگون دانست. وی با اکثر ادیان و فرقه‌های مذهبی، اجتماعی و سیاسی آشنایی دارد و در آثارش نمایی از آن ادیان به چشم می‌خورد. وی نویسندگی را با نوشتن برای مطبوعات، سرودن ترانه و نگارش نمایشنامه آغاز می‌کند و با پا نهادن در عرصه نویسندگی به شهرت جهانی می‌رسد.

 

2- سبک نگارش، نزدیک بودن متن به ادبیات جوان پسند، ادعای طرح یک نوع عرفان در لابه‌لای سطور کتاب‌های وی و تبلیغ بسیار آثار وی از سوی ناشران کتاب‌هایش سبب گردید که آثار کوئلیو از استقبال خوبی برخوردار شود و تاکنون قریب 27 میلیون نسخه از آثار وی در سراسر جهان به فروش برسد.

3- در ایران هم انتشارات کاروان و حدود 20 ناشر دیگر در اقدامی سؤال‌برانگیز ضمن چاپ آثار وی تبلیغ وسیعی را در خصوص فروش آثارش به انجام رسانده‌اند. بعضی از کتاب‌های وی چون «کیمیاگر» تاکنون قریب 37 بار در ایران تجدید چاپ شده است. ارسال پیام تسلیت پائولو کوئلیو به مناسبت درگذشت فریدون مشیری، در نظر گرفتن جایزه از سوی پائولو برای خوانندگان کتاب‌هایش در ایران، دعوت از وی جهت سخنرانی در دانشگاه تهرانع برگزاری جلسه دیدار با پائولو کوئلیو در دانشگاه تهرانع سخنرانی در تالار وحدت و حافظیه شیراز همگی مؤید این نکته است که عده‌ای در ایران در خصوص معرفی وی و آثارش تلاش زایدالوصفی از خود نشان داده‌اند و از همین رو است که بخشی از تیراژ 27 میلیونی کتاب‌هایش در ایران اسلامی به چاپ رسیده!! و به فروش رفته است که تأثیر سوء و مخرب این آثار بر ذهن، اندیشه و عملکرد نسل جوان بر همگان مسلم و غیرقابل انکان می‌باشد.

 

4- آثار پائولو که به گفته خود او در مواردی اقتباس از سرگذشت خود اوست در قالب رمان‌های جذاب و حکایت‌های گوناگون، با نثری روان و در قطع و اندازه‌های گوناگون از سوی ناشران به بازار کتاب عرضه می‌شود. وی در آثارش از مذاهب، مسلک‌ها،مرام‌ها و آئین‌های اقوام مختلف سخن می‌گوید و گاه آمیزه‌ای از آن تعالیم را عرضه می‌نماید.

5- پائولو نویسنده‌ای است که به تأثیر نکات انحرافی مورد توجه خوانندگان در جلب مخاطب برای مطالعه یک اثر ادبی کاملاً واقف می‌باشد وی به دلیل آشنایی کافی با روحیه، نیازمندی و توقع غیرعقلانی و هوسبازانه مخاطبانش با روش‌ها و شیوه‌های گوناگون از بحران کنونی موجود در زندگی جوانان سود جسته و رمان‌های خود را بر اضلاع مثلث آن خلأ که همانا عدم معنویت واقعی می‌باشد بنا می‌نهد. پائولو با بهره‌گیری از عنصر زن به‌گونه‌ای که تنها وسیله‌ای است جهت عیش و نوش مردان و مواد مخدر و شراب به عنوان ابزارهایی که روح انسان خسته و دلمرده را اندکی تسکین می‌بخشد و با آگاهی از نیاز انسان سرگشته به معنویت، از جادوی سیاه یاد می‌کند و به طور ضمنی انسان‌ها را به سوی جادو و جادوگری و استادان جادوگر رهنمون می‌نماید. 

برای دانلود فایل الکترونیکی مقاله (پی دی اف) به صفحه آخر مراجعه فرمایید.

<< آخرین صفحه   1 2 3   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013