شنبه ١٩ آذر ١٤٠١
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5740
 بازدید امروز : 185
 کل بازدید : 2358852
 زمان بازدید : 0.2812
پنجره هایی با صدای فارسی 1
پنجره هایی با صدای فارسی 1

 منبع : پايگاه علمي تحقيقاتي مغناطيس

 نويسنده : محمد دادسرشت تهرانی    ایمیل : hamdel85@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/02   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

بسم الله الرّحمن الرّحیم

عصر حاضر عصر اطلاعات و انتقال اطلاعات است و در این میان بر خلاف گذشته که انتقال فرهنگ و اطلاعات در سطح محدود و بسیار کند و تدریجی صورت می گرفت، امروزه با گسترش رسانه ها جریان انتقال و اشاعه فرهنگ در سطحی وسیع و در زمانی کوتاه صورت گرفته و مجموعه وسیعی از معانی در نظام فرهنگی در کل جامعه گسترش می یابد و رسانه های جمعی گردانندگان اصلی حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی هستند. بر این اساس یکی از مهمترین ابزارهایی که موجب ارتقاء یا انحطاط افراد و به تبع آن جامعه می شود رسانه ها هستند که دقت بر ساخت، تحلیل و استفاده از آن می تواند در جلوگیری از انحطاط باعث ارتقاء انسان و جامعه گردد. در این میان عمده ترین مصرف رسانه ای در ایران، تلویزیون، بازی های رایانه ای، شبکه های خانگی، اینترنت و ماهواره است. 

اولین ماهواره در سال 1980 با دوازده هزار مدار تلفنی و تنها دو کانال تلویزیونی در مدار قرار گرفت و نسل ششم آن ها با سه برابر ظرفیت نسل پنجم و با سیستم های دیجیتالی و پیچیده و در سال 1986ساخته و به کار گرفته شد. ماهواره های تلویزیون(DBS) ماهواره هایی هستند که در واقع به عنوان یک فرستنده رقدرت تلوزیونی در فضا عمل می کنند. مهمترین برتری یک ماهواه تلویزیونی آن است که می تواند تمامی نقاط کور یک کشور را که فرستنده های زمینی قادر به وشش آنها نیستند تحت وشش در آورد. امروزه شبکه های ماهواره ای فراوانی در جهان به وجود آمده اند؛ از شبکه های علمی، تحقیقاتی و و رزشی تا شبکه های مبتذل رقص، پایکوبی و پورنو در آن ها یافت می شود. در ایران با ظهور آنتن هاي بشقابي در سال 1371 بر فراز بام‏ها، مواجهه ايرانيان با ماهواره شروع و با گذشت حدود دو دهه از ورود ماهواره به فضاي ارتباطات جمعی كشورمان همچنان ادامه دارد.

تحولات فراوانی همچون تغيير سياست ها از برخورد تا بي تفاوتي در عمل؛‌ تكرار نسبي شرايط ورود ويدئو به ايران و


. احمد زاده کرمانی، روح الله، بازاندیشی در فرهنگ و رسانه: 158، تهران، چاپار، 1390

 

 برای دانلود فایل الکترونیکی مقاله(پی دی اف) به صفحه آخرمراجعه فرمایید.

<< آخرین صفحه   1 2   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013