سه شنبه ١٨ بهمن ١٤٠١
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7598
 بازدید امروز : 106
 کل بازدید : 2403613
 زمان بازدید : 0.3749
پویانمایی
پویانمایی

 منبع : پايگاه علمي تحقيقاتي مغناطيس

 نويسنده : محمد دادسرشت تهرانی    ایمیل : hamdel85@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/02   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مقدمه

پویانمایی یا انیمیشن هنر ساخت تصاویر متحرک و پویای دو بعدی یا سه بعدی است که با استفاده از طرح ها و رنگ های جذاب با هدفی رسانه ای ساخته می شود. انیمیشن ها از دیرباز علاقه مندان فراوانی بین گروه های مختلف سنی داشته است و در تبلیغات و انتقال پیام ها بسیار پر ثمر ظاهر شده است.

این نوع تصویر سازی رسانه ای، در ابتدا نوعی نمایش تصویری برای کودکان و نوجوانان به حساب می آمد، اما امروزه همچون باقی محصولات رسانه ای با توجه به پیشرفت تکنولوژی، گسترش فراوان پیدا کرده و اوقات تمامی گروه های سنی را با توجه به فراوانی تنوعش، به خود اختصاص داده است.

انیمیشن، رسانه تاثیرگذار:

انیمیشن به عنوان یکی از اقسام رسانه، با چیدن پازلی از اطلاعات در سری های متفاوت، به صورت یک سریال و البته بسیار نرم، آرام و غیرمحسوس و بیشتر از طریق ناخودآگاه افراد بر آنان تاثیر می گذارد، به شکلی که مخاطب در کوتاه مدت کمتر متوجه تغییرات می شود اما پس از گذشت مدتی با توجه به عدم آشنایی با اصول تاثیر گذار و ویژگی های انیمیشن،  باورها و اعتقاداتش مورد هجوم واقع شده و دستخوش تغییرات عمده می گردد.

ویژگی های انیمیشن تاثیرگذار:

1.  سادگی و بی آلایشی

انیمیشن ها از زبان و دنیای کودکانه سخن می گویند و همچون کودکان، ساده، بی آلایش و معصومانه با مخاطب خود ارتباط برقرار می کنند. شخصیت‌هاي ساده و دوست‌داشتني دنياي كارتون به سازنده اجازه می دهد که با چهره ای ساده و معصوم تمام مفاهیم مورد نظر خود را انتقال دهد و مخاطب هم با کمال میل این مفاهیم را بپذیرد.

2.  برقراری ارتباط همزاد پندارانه:

 ویژگی اول -سادگی و بی آلایشی- ، باعث تحریک حس همزاد پنداری و غوطه وری مخاطب در شخصیت های داستان می شود. برقراری ارتباط با فضای کودکی به سادگی انجام می شود به همبین جهت کودکان را به راحتی تحت تاثیر قرار داده و مخاطبان بزرگسال را هم به ایام کودکی برده و بر آنان نفوذ می کند.


. Animation

 برای دانلود فایل الکترونیکی مقاله(پی دی اف) به صفحه آخرمراجعه فرمایید.

<< آخرین صفحه   1 2 3   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013