شنبه ١٩ آذر ١٤٠١
فارسی : الفارسیه : Persianعربی : العربیه : Arabicانگلیسی : الانجلیزیه : English
آخرین مفالات
پاریس قربانی تکفیر
سید ابوالفضل حسینی
بررسی ریشه های ایدئولوژیک حوادث تروریستی پاریس
بعد از حوادث فرانسه بسیاری از تحلیلگران داخلی مثل همیشه، ریشه این حمله ها را صرفا از نگاه سیاسی مورد بررسی قرار دادند و حمایتهای غرب از این گروهها را دلیل رشد این گروهها و قوت گرفتن آنها دانستند. البته این تحلیل تا حدود زیادی صحیح و قابل قبول است اما آنچه در این زمان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و وظیفه ما است که آن را گوشزد کنیم، بررسی ریشه های ایدئولوژیک این حوادث است.
 ١٩:٣٤ - سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
هیس! دخترها فریاد نمی زنند
چ
بشارت به یک شهروند هزاره سوم
بوسیدن روی ماه
همرنگ جماعت!
از ماست که بر ماست
یادگیری شرطی
طهارت نفس و درک معارف قرآن
شرطی سازی کنشگر
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5601
 بازدید امروز : 114
 کل بازدید : 2358781
 زمان بازدید : 0.2031
تفسیرهایی از اهانت
تفسیرهایی از اهانت

 منبع : پايگاه علمي تحقيقاتي مغناطيس

 نويسنده : محمد دادسرشت تهرانی    ایمیل : hamdel85@yahoo.com

 نوشته شده در تاريخ : 1392/04/02   ( آخرين ويرايش : 1392/07/27 )

بسم الله الرّحمن الرّحیم

نگاهی به پشت پرده های فیلم ضد دینی برائت از مسلمانان

از دیرباز اهانت به ادیان و خصوصا به اسلام عزیز کم وبیش رخ داده است. گاهی به بهانه ازادی بیان و گاهی به بهانه های واهی دیگر! این بار نیز در غالب ساخت فیلم موهن و ضد انسانی برائت از مسلمانان شکل گرفت. 

هر چند فیلم ضعیف و استودیویی سیزده دقیقه ای که احتمالا دو ساعته بودنش لافی بیش نیست نمی تواند هیچ انسان عاقلی را نسبت به پیامبر اکرم صل الله علیه و آله  بدبین کند اما از انجایی که اثرات و تبعات ساخت و نمایش این فیلم بسیار گسترده و سنگین است و بر کسی پوشیده نیست که این عمل هزینه زیادی را بر غرب تحمیل کرد باید این اهانت بررسی و پشت پرده های آن دیده شود.

حساسیت سنجی مسلمانان نسبت به رهبران و اصول دینی، یکی از اهدافی است که هر از چند گاهی مورد بررسی غرب قرار می گیرد. اما اگر فقط این مورد بود باید پس از اعتراض وسیع مسلمانان این فیلم از سایت یوتیوب برداشته می شد حال انکه نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه با انتشار کاریکاتور موهن در نشریه فرانسوی بر این اتش دمیده شد.

از دیگر تحلیل هایی که در مورد ساخت این فیلم مستهجن می توان بیان نمود شروع حرکت جدید در پروژه ادیان -بخوانید صهیونیسم- علیه اسلام  است.

یکی از پروژه هایی است که صهیونیسم به عنوان زمینه سازی ظهور  و آخر الزمان بیان می دارد اتحاد مسیحیت و یهود بلکه ادیان ـاعم از ابراهیمی و غیر ان ـ علیه اسلام است. این پروژه سال هاست کلید خورده است. شاید کم رنگ شدن این واقعه با شکل گیری بیداری اسلامی موجب حرکتی جدید در غالب فیلم موهن باشد. و یا به طور کلی مرحله ای جدید از این مبارزه شکل گرفته است.

آنچه موید این تحلیل است محتوا و سازندگان و دست اندرکاران این فیلم است. فیلم با پشتوانه اسراییل و با کمک کشیش مسیحی و ... ساخته می شود و در محتوا نیز مبارزه با دو مسلک یهود و مسیحیت توسط نقش اول فیلم صورت می گیرد. هر چند -طبق انچه به نمایش در می اید- دین اسلام به کمک حضرت خدیجه علیها السلام و با امیختن تورات و انجیل توسط یکی از علمای یهود ساخته و بر پیامبر اسلام عرضه شده است اما باید توجه داشت که در سیر فیلم نشان داده می شود که پس از قدرت گرفتن به اصطلاح اسلام و شخص اول فیلم، هر گونه مسلک غیر از اسلام محکوم به قتل است و اموال و اولادشان بر مسلمانان حلال است.

 

 برای دانلود فایل الکترونیکی مقاله(پی دی اف) به صفحه آخرمراجعه فرمایید.

 

<< آخرین صفحه   1 2   اولین صفحه >>
تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد.درج مطالب باذکر منبع بلامانع است
All rights are reserved.
راه اندازی، اجرا و بروزرسانی: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم) بهار 1392     Powered by: MatinTime (Development of Information) 2013